Na obsah stránky Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Jak to všechno vzniklo - Gasherbrum I. 2009 Tisk E-mail
Převzato z www.gasherbrum.cz   
[23.05.2009]
Foto: Jiří RousVloni na konci září sedíme s Márou a Honzou po návratu z Vachánu v jedné z mála Kábulských restaurací a u plechovky Heinekenu klábosíme o všem možném. Ptám se, co plánují na příští rok, ale spíš jen tak ze zvědavosti. Žebro se chce v následujícím roce vrátit do Afghanistánu a na Pamír, já jsem přesvědčen, že příští léto po dlouhé době strávím doma v Čechách.

Na konci listopadu letíme s Jirkou, pracovníkem humanitární organizace Člověk v Tísni, na několik dní do Pakistánu. Pár posledních dní před mým návratem do Evropy trávíme na severu v Hunze. Užíváme si příjemné podzimní počasí a nádherné výhledy na Karakorámské vrcholy. Nikde žádní turisté, jen místní finišují se sklizní obilí před nadcházející zimou. Někdy se sem budu muset vrátit…

Foto: Jiří RousS Márou se potkávám 3 dny po příletu, náhodou je pracovně v Plzni. Vypráví o lezení v Nepálu, kam se přesunuli s Honzíkem z Afghanistánu a já o zbytku půlročního pobytu v Afghanistánu. Zmiňuje se také o plánech na následující rok, o expedici na Gasherbrum I. V následujících dnech mi Gasherbrum trochu vrtá hlavou, postupně ale myšlenky na tento kopec ustoupí někam do pozadí, aby se později zase vynořily.

Náhodou se o kopci zmiňuji Trávovi a Kamilovi, který byl účastníkem půlroční Humi Outdoor Expedice Pamír-Hindukuš v roce 2006. Gasherbrum najednou začíná trápit více plzeškých hlav.. Volám Márovi a za pár týdnů se potkáváme v Praze u piva, kde nám říká podrobnosti o plánované expedici. V následujících týdnech se musíme rozhodnout..

pam 08.JPGO našem rozhodování se dozvídá Kuba, který je rozhodnutý se k nám připojit. A tak vzniká čtyřčlenná plzeňská skupina Humi outdoor expedice Gasherbrum 2009, která se bude v létě snažit vystoupit na Gasherbrum I. normální cestou. Pro všechny z nás to bude první působení na osmitisícovém kopci, většina členů má zkušenosti ze sedmitisícových vrcholů. Těšíme se a doufáme, že podmínky nám dovolí zjistit, jaké to je ještě o kilometr výše, než jsme doposud byli.


Napište první komentář
RSS komentáře


Přidat komentář
  • Komentujte prosím relevantě k obsahu článku.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
Předmět:
Komentář:*Chci být informován emailem o budoucích komentářích
Code
Opište kód:

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Aktualizováno ( [19.06.2009] )
 
Další >